

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 15W |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 40W |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | NA |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 18W |
| Material | Aluminium |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | NA |
Additional Information:

Product Details:
| Power | 10 W |
| Wattage | 7 W |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Type | Aluminum LED Bulb |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 50W |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Usage/Application | HOME .OFFICE |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | Other |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Base Type | B22 |
| Body Material | Aluminum |
| Shape | Round |
| Type | Aluminum LED Bulb |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Bulb Type | LED |
| Material | Aluminium |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | NA |
| Usage/Application | HOME ,OFFICE |
Additional Information:

Product Details:
| Material | Aluminium |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Warranty | 1 |
| Color Temperature | 6500K |

Product Details:
| Board Thickness | 132 |
| Power Consumption | 50 W |
| Number of LED | 90 |
| Usage/Application | HOME , SHOP, OFFICE |
| Masking Color | WARM WHITE |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Material Type | PCB |
| Bulb Type | LED |
| Light Color | Warm White |
| Color Temperature | 3000K |
| Brand | SOFGLOW |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Thickness | 1.5mm |
| Material | Aluminum |
| Power Consumption | 25W |
| Number of LED | 25 |
| Usage/Application | LED Lighting |
| Copper Thickness | 30 microns |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Plastic |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Voltage | 220-240 |
| Material Type | Diffuser |
| Beam Angle | 180 |
| Dimensions | 95MM |
| Model Name/Number | SGFGPLRD001 |
| Usage/Application | HOME ,SHOP, OFFICE |
| Luminous Efficacy | 110IM/W |
Additional Information:

Product Details:
| Base Type | B22 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 9W |
| Brand | sof low |
| Usage/Application | Led Bulb |
| Output Power | 220 v |
| Model Name/Number | VMSGDM 7 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 7W |
| Output Current | 100mA |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
| Usage/Application | Led Bulb |
| Model Name/Number | VMSG DM12 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 3W |
| Output Current | 100mA |
| Usage/Applications | For LED Bulb |
| Usage/Application | Led Bulb |
| Model Name/Number | VMSGDM 12 |