

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 24 |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Dimmable | No |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Warranty | 15 month |
| Body Material | Polycarbonate |
| Light Color | Cool Daylight |
| Luminous Efficacy | >1200 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 22 W |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Dimmable | No |
| Input Voltage | 220–240 V AC |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Tube Base Type | T5 |
| Power Consumption | 22 W |
| Brand | OEM |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 20W |
| Length | 4 Feet |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Polycarbonate |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Base Type | T5 |
| Input Voltage | 220 |
| Light Color | Cool White |
| Material | Plastic |
| Shape | 2 FEET |
| Luminous Efficacy | 1500 |
| Lumens | 1500 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 12 W |
| Light Color | Cool White |
| Length | 2 Feet |
| Material | Plastic |
| Color Temperature | 6500K |
| Input Voltage | 220 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 20W |
| Length | 4 Feet |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Tube Base Type | T5 |
| Brand | Sof Glow |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Square |
FR4 HPF ISOLATED DRIVER ,ALUMINIUM MCPCB 104LED,PC HOUSING T5 WALLMOUNT
1170MM LENGTH
2000 LUMENS

Product Details:
| Wattage | 20 W |
| Light Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Material | Plastic |
| Shape | 4 FEET |
| Input Voltage | 230 |
| Luminous Efficacy | 2000 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 20W |
| Length | 4 ft |
| Color Temperature | 6500 K |
| Dimmable | No |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Input Voltage | 220 V |
| Light Color | Cool White |
| Material | Polycarbonate |
| Shape | Mushroom Shaped |
| Warranty | 1 YEAR |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 20W |
| Length | 4 Feet |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | na |
| Input Voltage | 220-240 |

Product Details:
| Wattage | 20 W |
| Lighting Color | Pure White |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Brand | Sof Glow |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Lighting Type | LED |
| Brand | OEM |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Model Name/Number | VM TB20W |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Length | 2 Feet,4 Feet |
| Shape | Rectangle,Round |
| Working Voltage | 100-300v |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 18month |
| Input Voltage | 240vac,50hz |
| Luminous Efficacy | 1200lm |
| Lumens | >450 |
| Power Factor | >0.90 |
| Color Rendering Index (CRI) | >80 |
| Surge Protection | 4kv |
| Usage/Application | home,office,retails,parking |

Product Details:
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 12W |
| Power Factor | 0.9 Hpf |
| Power Source | AC |
| Surge Protection | 4kv |
| Brand | sofglow |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Wattage | 20 W |
| Length | 4 Feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Rectangular |
| Model Name/Number | VMSGT5TL20 |
| Tube Base Type | T5 |
| Brand | Sof Glow |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20000 Piece |
| Wattage | 20W |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 6500K |
| Tube Type | T5 |
| Input Voltage | 220V |
| Light Color | Cool White |
| Shape | Round |
| Material | Polycarbonate |
| Warranty | 1 YEARS |
| Usage/Application | HAME, OFFICE |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Power Consumption | 6 W - 10 W |
| Lighting Type | LED |
| Model Name/Number | EMTB010 |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Body Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Power Factor | 0.9 |
| IP Rating | IP33 |
We have rooted ourselves as the leading enterprise engaged in providing 12W LED Emergency Tube Light.
2 FEET LENGTH
HIGH LUMENS
FAST CHARGING
HPF DRIVER
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Wattage | 20 |
| Length | 2 Feet |
| Lighting Color | Cool White |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Ceramic |
| Type | Integrated |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Solar Power | electric |
| Brand | OEM |
| Lighting Type | LED |
RECHARGEABLE INTIGRATED BATTEN 20w
aluminium mcpcb 10/1170MM
PC 1175MM HOUSING
edision led 130lm/w
Hpf indian driver
charging time 6-8hrs
backup UPTO 3 hrs
battery. 2600mah bis approved
pc 1175 mm housing
1 yr warranty

Product Details:
| Wattage | 10W |
| Length | 2 Feet |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | NA |
| Input Voltage | 220-240V |
| Luminous Efficacy | 110LM/W |
| Lumens | 450 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Brand | OEM |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Model No. | VM0018 |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Type | LED |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Length | 4 Feet |
| Shape | Rectangle Base,Round Tube |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Body Material | Aluminum |
Bestowed with the vast knowledge of the domain, we are able to offer our clients a wide range of Electric LED Tube Light.20W LED TUBE LIGHT
ALUMINIUM MCPCB
4KV SSURGE 440V PASS
1175MM LENGTH PC HOUSING

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Length | 2 Feet |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Lighting Color | Cool daylight |
| Power Consumption | 20w |
| Tube Base Type | T5 |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Square |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Lighting Color | Cool White |
| Tube Base Type | T8, T5 |
| Color Temperature | 3500-4100 K |
| Power Consumption | 16 W - 20 W |
| Lighting Type | LED |
| Shape | Round |
| Brand | OEM |
| Length | 4 Feet |
| Voltage | 220-240 V |
| Input Supply Frequency | 50-60 Hz |
Symbolic to all the success we have acquired in the industry, remains our status as a prominent enterprise engaged in offering 18 W LED Retro Fit Tube Light.