

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Type of Light | Bulb |
| Material | Polycarbonate |
| Bulb Type | LED |
| Light Color | Cool White |
| Base Type | B22 |
| Color Temperature | 6500K |
| Warranty | 15 month |
| Material Type | Bulb Housing, PCB, Diffuser, Bulb Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Power | 12 W |
| Thickness | 1.2 mm |
| Material | Aluminum |
| Product Type | LED |
| Client Type | Manufacturer |
| Copper Thickness | 35 Micron |
| Brand | OEM |
| Current Type | AC |
| Usage/Application | HOME OFFICE |
| Number of LED in PCB | 28 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 9W |
| Material | Aluminium |
| Bulb Type | LED |
| Base Type | B22 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Usage/Application | HOME,OFFICE |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Copper Thickness | 1.6 mm |
| Material | Aluminum |
| Number of LED in PCB | 20 |
| Usage/Application | Electronics |
| Thickness | 1.6 mm |
| Client Type | Manufacturer |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: