

Product Details:
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | RoHS |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Wattage | 20W |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Square |
| Material | Metal |

Product Details:
| Power | 12 W |
| Light Color | Cool White |
| Usage/Application | Office |
| Brand | SOFGLOW |
| Voltage | 220V |
| Light Size | 5 INCH |
| IP Rating | IP66 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Wattage | 15W |
| Packing Case Lot | 20 |
| Lumens per watt | 1500 |
| Master box packing | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Power | 20 W |
| Light Color | Natural White |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Round |
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Round |
| Material | Metal |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Light Color | Cool White |
| Usage/Application | Office |
| Brand | SOFGLOW |
| Body Material | Ceramic |
| Voltage | 220V |
| Light Size | 4 INCH |
| Certification | ISI |
| Color Temperature | 5000-6500 K |

Product Details:
| Power | 15 W |
| Color Temperature | 6500K |
| Light Color | Cool Daylight |
| Material | Metal |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |