

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Type of Light | Spot Light |
| Color | Cool White |
| Usage/Application | Indoor |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | RoHS |
| Housing Type | pc |
| CRI | >80 |
| Lumens | 110lm |
| Surge Protection | 4kv/440v |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Type of Light | Spot Light |
| Wattage | 12W |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500 K |
| Shape | Round |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Color | Cool White |
| Lumen Efficacy | 110LM/W |
| Voltage | 220-240V |
| Usage/Application | Indoor |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Wattage | 12 W |
| Cutout Dimension | 4 |
| Working Lifetime | 3000hrs |
| Operating Voltage | 220 -240V |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Wattage | 6W |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 3000K |
| IP Rating | 1p33 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Meter |
| Light Color | Multicolor |
| Number of Bulbs per meter | 120 |
| Light Colour | Multicolor |
| Material | Silicone |
| Length (Meters) | 36 |
| Working Lifetime(Hour) | 50000 |
| Brand | OEM |
| Model No | SGROPE36 |
| Light Source Type | LED |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Light Color | Cool White |
| Wattage | 15W |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: