

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| IP Rating | IP66 |
| Certification | RoHS |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Shape | Square |
| Wattage | 15W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Certification | RoHS |
| IP Rating | IP66 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | Up to 10W |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color | Cool White |
| Lighting Color | Cool, Warm White |
| Material | Polycarbonate |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Shape | Square |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP33 |
| Voltage | 220 VAC |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 20 |
| Light Color | Cool Daylight |
| Material | Polycarbonate |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Brand | VM |
| Voltage | 9W AC-DC LED Panel Light |
| Certification | ISI |
| Lighting Color | Cool, Warm White |
| IP Rating | IP66 |
| Cri Ra | 80-83 |
| 2 | led panel light Rated Wattage |
20W |
| 3 | Driver Efficiency | >80% |
| 4 | CRI | >80 |
| 5 | Beam Angle | >240 |
| 6 | ||
| 7 | Environmental | IP20 |
| 8 | Rated Lumens | 100LM |
| 9 | Rated Voltage | 220 -240V, 50Hz |
| 10 | LED Life | 50000 hrs |
| 11 | working temp humidity | 10° C- 50° C |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Wattage | 20W |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Square |
| Light Color | Cool Daylight |
| Material | Metal |
| Packing Case Lot | 4 |
| Packing per carton | 4 |
| Lumens per watt | 4000 |
| Master box packing | 4 |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 5-15 W |
| Voltage | 220-240 V |
| Lighting Color | Cool, Warm White |
| Usage | Office,Home,Indoor,etc |
| Brand | VM |
| IP Rating | IP67 |
| Color Temperature | 5000-6500 K |
| Led Light Source | Electric |
| Frequency Hz | 50-60 Hz |
| Shape | Square |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Square |
| Material | Metal |
| Packing Case Lot | 4 |
| Packing per carton | 4 |
| Lumens per watt | 4000 |
| Master box packing | 4 |
| Mounting Type | Recessed Mounted |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Shape | Square |
| IP Rating | IP33 |
| Voltage | 40w |
| Model Name/Number | OEM |
| Certification | ISI |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Wattage | 12 W |
| Shape | Round |
| Light Color | Cool Daylight |
| Color Temperature | 6500K |
| Certification | ISI |
| Material | Metal |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Color | Cool White |
| Color Temperature | 6500K |
| Shape | Square |
| Country of Origin | Made in India |