

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Wattage | 5 W |
| Light Color | Cool White |
| Voltage | 220 |
| Warranty | one year |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Type of Light | Bulb |
| Wattage | 7 W |
| Light Color | Cool White |
| Lumen Efficacy | 100LM/W |
| Frequency | 220 |
| Lumens | 700 |
| Voltage | 220 |
| Warranty | ONE YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Thickness | 1.5mm |
| Board Thickness | 1.5 |
| Material | Ceramic |
| Number of LED | 12 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Thickness | 0.8mm |
| Material | Aluminum |
| Power Consumption | 3W |
| Number of LED | 8 |
| Usage/Application | LED Lighting |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: